top of page
DA2023_007.jpg

Selamlar, ben Deniz.
Profesyonel Koç ve Mentorum.

Sana önce kendi iyileşme hikayemi anlatmak isterim. 2016 yılının sonuna doğru bir anda kendimi çok halsiz hissetmeye başladım ve birden çok sık hastalanmaya başladım. Normalde, kışları grip bile olmayan ben üst üste hasta oluyordum, kendimi halsiz hissediyordum, kaşlarım, saçlarım zayıflamaya başlamıştı. Ama ben bunların arasındaki bağlantıyı anlayamayacak ve bedenimle ilgilenemeyecek kadar yoğun çalışıyordum. ​

 

Yanlış anlama, o kadar da umursamaz değildim. Bu sıkıntılarımla ilgili birkaç kez doktora ve acile gittim ama stres dışında hiçbir geçerli sebep bulamadılar; bunların hepsinin bir bütün olarak tek bir hastalığın habercisi olabileceği, ben de dahil olmak üzere kimsenin aklına gelmedi. Ne zaman bir doktora gitsem, aldığım cevap, bu rahatsızlıklarımın stres kaynaklı olabileceğiydi.

Haklıydılar da, çok stresli bir yaşamım vardı, yönetimden mobbing görüyordum, işimi sevmeme rağmen endişe ve stresle işe gidiyordum, gün geçtikçe neşemi ve hayat enerjimi kaybediyordum.

 

Bütün bunlar olurken kardeşim imdadıma yetişti. Çok önceden planlanmış bir tatilimiz vardı, Barcelona’ya onun yanına gittim. Ben yürümeyi çok sevdiğim için kardeşimle sürekli o sokak senin, bu sokak benim diye yürüyorduk, akşam da eve gelince bugün kaç adım attık diye uygulamaya bakıyorduk. 30 bin adım, 28 bin adım, 23 bin adım derken tatilin sonuna geldik ve ben gerçekliğime geri döndüm.

 

Döndüm döneli bir hafta olmamıştı ki bedenim aşırı derecede hantallaşmaya başladı, o 30 bin adım yürüyen kadın gitti, bambaşka bir hal aldım. Odanın bir ucundan diğer ucuna bile inanılmaz yavaş yürümeye başladım. Nefesim tıkanmaya başladı, sanki 50 yıldır günde 3 paket sigara içiyormuşum gibi nefessiz kalıyordum. İşte, bedenimin verdiği bu son sinyal beni uyandırdı, yürümeyi o kadar çok seviyorum ki, bedenimin bana “en sevdiğim”i elimden alarak “Artık uyan!” demeye çalıştığını düşünüyorum.

 

Sonunda bedenimin çağrısını duydum ve çok detaylı bir doktor kontrolüne gittim. İşte o gün hayatımın dönüm noktasıydı. Doktorum “Deniz, çok üzgünüm, kanında kötü hücrelere rastladık” dedi. Kötü hücreler=kanserin yumuşatılmış hali! Kanser olduğumu, lösemi olduğumu o an öğrendim.

 

Bedenim defalarca bana stresimi azaltmam, durmam, sakinleşmem, kendime şefkatli davranmam gerektiğiyle ilgili sinyaller göstermişti ama ucundan kıyısından üstüme alınmamıştım. Sonunda, lösemiyle büyük bir uyanış yaşadım. Bedenimi tanımam, onun en yakın arkadaşı, kardeşi olmam gerektiğini anladım.

 

Yaşadığım bu tecrübe, bende sağlıkla ilgili daha fazla bilgi edinme isteğini uyandırdı ve merkezi New York'ta bulunan Institute for Integrative Nutrition okuluna başvurdum ve oradan mezun oldum.

 

Teşhisim ve iyileşme sürecim, ilk önce kendi hayatımı değiştirmeme ilham oldu. Sonrasında bilgimi paylaşma ve başkalarının sağlık yolculuklarında onlara eşlik ve motivasyon kaynağı olma isteğini uyandırdı. 2018’de Miami’de IIN Summit’ine katılarak Deepak Chopra gibi alanında başarılı isimlerden eğitim aldım. Ardından ICF Jung Koçluğu eğitimi ile de taçlandı. Bunların dışında Society Of Nutrition and Food Science’dan Uluslararası Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı, Stan Tatkin’den Güvenli İlişkiler, Clemence Jeay’den Beden Farkındalığı Eğitimi gibi pek çok kapsayıcı eğitim aldım. Öğrenme aşkım hiç bitmedi, hala kendi alanımda derin eğitimler almaya devam ediyorum. Ayrıca Habertürk HT Hayat ve Uplifers’ta köşe yazarlığı yapıyorum. Danışanlarımın yorumlarını okumak istersen, buraya tıkla.

Eğitimlerim

 • Startup ve KOBİ Mentorluğu (Koçvari Mentorluk), House of Human, 2023

 • Jung Koçluğu, Jungian Coaching School, 2021

 • Positive Psychology: Applications and Interventions, University of Pennsylvania, 2021

 • Positive Psychology: Martin E. P. Seligman’s Visionary Science, University of Pennsylvania, 2021

 • Positive Psychology, The University of North Carolina at Chapel Hill, 2021

 • Institute for Integrative Nutrition, Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koçluğu, New York, USA, 2018

 • Uluslararası Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı, Society Of Nutrition and Food Science, 2019

 • Stan Tatkin ile Güvenli İlişkiler Atölyesi, Psikoloji İstanbul, 2020

 • Vardha Rainer ile Nefes Teknikleri Atölyesi, Danışmanlık ve Terapi Süreçlerinde Rahatlama Tekniği Olarak Nefes, Psikoloji İstanbul, 2020

 • Gottman Çift Terapisi I. Düzey Eğitimi, Psikoloji İstanbul, 2019

 • Robert Sussuma ile Somatik Empati Geliştirme Eğitimi, Psikoloji İstanbul, 2019

 • Clemence Jeay ile Beden Farkındalığı Eğitimi, Psikoloji İstanbul, 2019

associate-certified-coach-acc.png
integrative-nutrition-health-coach-inhc.png
DA2023_049.jpg

Çalıştığım alanlar

Yaşamın hakkında daha fazla farkındalık sağlayarak ve adım atarak "daha iyi bir ben" yaratman ve hayallerine kavuşman mümkün. Kendine zaman ayırmana, hedeflerine ulaşmana ve özgüven kazanmana destek veriyorum.

 

Sen de hayatında dönüşüm yaşamak, hedeflerine ulaşmak, kendine zaman ayırmak, daha huzurlu bir yaşam, hayattan tatmin almak ve pozitif bir hayat tarzı yaratmak istiyorsan benimle iletişime geçebilir, sana özel hazırlanmış koçluk paketleri ile ilgili bilgi alabilirsin. Danışanlarımın yorumlarını okumak isterseniz, buraya tıkla.

DA2023_012.jpg

Senin İçin Buradayım

Sen de hayatında dönüşüm yaşamak ve hedeflerine ulaşmak istiyorsan benimle iletişime geçebilirsin.

bottom of page